Tai Chi Chuan - Original Yang Style - İstanbul

" Zamanla ve sabırla dut yaprağı ipeğe dönüşür. "


taichimavi.com © 2014
Tüm hakları saklıdırEğitmen

Eğitmen : Yaprak Zihnioğlu
Yaprak Zihnioğlu, 2002’de Fransa-Vincennes’de Cercle Tissier dojosunda Prof. Alex Chénière ile Tai Chi Chuan - Original Yang Style öğrenimine başladı.

2010’dan itibaren Adalar Kültür Derneği’nde Tai Chi Chuan dersleri verdi. Mart 2012’de Alex Chénière’in asistanı oldu. Nisan 2012’de Yang Ailesinin altıncı kuşak temsilcisi Üstad Chu King Hung’un doğrudan öğrencisi oldu. 

Yaprak Zihnioğlu, Tai Chi Chuan - Original Yang Style eğitimini/formasyonunu Fransa’da Alex Chénière’in kolektif kurslarına, stajlarına ve özel derslerine katılarak sürdürüyor.


İtalya-Sardunya-Olbia’da Üstad Chu’dan aldığı özel dersler ve girdiği sınavlarının yanı sıra ITCCA’in her yaz Fransa-Chamonix’de düzenlediği uluslararası stajlara katılarak Tai Chi eğitimine devam ediyor.

Yaprak Zihnioğlu, 2012’de Türkiye Wushu Federasyonu’nun 1. Kademe Yardımcı Antrenörü  ve 1. Duan diplomalarını almıştır.

Eğitmeni: Alex Chénière

Yaprak Zihnioğlu, Profesör Alex G. CHÉNIÈRE’in öğrencisi ve asistanıdır.

Alex Chénière, Tai Chi Chuan çalışmalarına 1985 yılında Yves Blanc ile başladı, 1990’da Üstad Chu King Hung’un (Yang Sau Chung style) öğrencisi oldu. Aynı yıl Paris yakınlarında ders vermeye başladı ve sanatını öğretmek üzere formasyon aldı.  1995’ten 2001’e değin, Geleneksel Tai Chi Chuan and Chi Gong’un farklı tarzlarının çalışıldığı federasyonun Genel Sekreteri olarak çalıştı.

Kasım 2000’de
,  teknik yönetimini üstlendiği ve kurslarını düzenlediği “L’Homme de Jade” derneğini kurdu  ve  Şubat 2003’te Uluslararası Tai Chi Chuan Derneği’nin (International Tai Chi Chuan Association) Paris şubesinin sekreteri oldu.  
 
2004’te, Alex Chénière, Üstad Chu King Hung’la bağlantılı olarak Yang Ailesi’nin doğrudan öğrencisi oldu. 2009’da kendi okulunun eğitmenlerini “WuXing Yao” derneğinde birleştirdi. Son dönemde Wushu Federasyonunda “Technical College of Chinese” içsel savunma sanatları dalında, federasyonun sınav kurulu üyesi ve teknik asistan olarak, eğitmenlerin eğitimi için görev yapıyor. Alex Chénière Fransız profesyonel derecesine (profesyonel Chinese Internal Martial Arts Patent, DEJEPS AMCI) ve Chinese Internal Martial Arts’da 4üncü Dan diplomasına sahiptir.

Professor Alex Chénière’s Strasbourg Seminar in 2013

 Profesör Alex Chénière’in 2013 Strasbourg Stajında
Ön sıra, soldan sağa: Véronique Guilbot, Alex Chénière, Francis Harrault
Arka sıra, soldan sağa: Caroline Boïardi, Yaprak Zihnioğlu, Nathalie Chesnel,
Philippe Leduc, Françoise Triolle
Alex Chénière (Yang Ailesinin 6. kuşak öğrencisi – Profesör, 
Tai Chi Chuan Original Yang Style 
Özgün Yang Stili  WUXING YAO Derneği sorumlusu) ve eğitmen kadrosu:
Véronique Guilbot – Profesör,
Francis Harrault – Gönüllü Eğitmen
Caroline Boïardi – Gönüllü Eğitmen
Philippe Leduc – Gönüllü Eğitmen
Françoise Triolle – Gönüllü Eğitmen
Nathalie Chesnel – Asistan